Przejdź do głównej zawartości


Przygnębia Cię świadomość zbliżającej się wielkimi krokami jesieni i zimy? Być może boisz się, że obniży się Twój nastrój, bo dni będą pochmurne, deszczowe, coraz krótsze?
Mam pomysł- wykorzystaj długie jesienne i zimowe wieczory na szczerą, rzetelną pracę nad sobą. Uporządkuj swoje wnętrze. Zrób to a kolejne zimy nie będą juz problemem. Rozpocznij swoją podróż wyzwalania się od psychicznego cierpienia.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gratuluję otwartości

Jeden z przyjemniejszych momentów w mojej pracy, gdy wypowiadam te słowa:" Gratuluję Pani/Panu otwartości"-  najczęściej, po zakończonej sesji wglądu, gdy pacjent czuje się jak nowo narodzony, doświadcza wyraźnej ulgi i zmiany, która zadziwia jego samego. Pacjent cieszy się, że odsłoniła się w nim niejako nowa przestrzeń, że doświadcza równowagi i spokoju, którego tak usilnie poszukiwał. Doświadcza realnie, że te jakości są w nim i od teraz ma świadomość, że dostępne są  pomocne narzedzia, które je wyzwalają, a on jest chętny by stosować to czego się nauczył. Z doświadczeniem się nie dyskutuje:) Otwartość pacjenta czyni możliwym bardzo szybką zmianę. Od pacjenta zależy czy w ogóle upragniona zmiana nastąpi i jak głęboka będzie transformacja.
Bieganie Czy i Ty jesteś jedną z tych osób, które co tydzień mają innego terapeutę? Czy testujesz od dłuższego czasu terapeutów pod pretekstem że chcesz wybrać dobrze, chcesz mieć kontakt, dobrą relację, że zanim się otworzysz musisz dobrze poznac terapeutę. Coś ci powiem- sprawdź czy bieganie po terapeutach nie jest kolejną wymówką, kolejną ucieczką od twoich problemów, z którymi w dalszym ciągu nie masz odwagi się skonfrontować. Osoba, która chce sobie pomóc nie zastanawia się tak bardzo czy terapeuta jest idealny, bo terapeuta nigdy taki nie będzie ani być nie musi. Doprawdy, nie chodzi tutaj o osobę terapeuty, chodzi o Ciebie. Oczywiście, możesz sprawdzić np. dwie, trzy osoby, ale zatrzymaj się w końcu i zacznij rzetelnie pracować z jedną z tych osób. Bieganie co chwila do innej osoby niczego konstruktywnego nie wnosi, bo wszędzie się asekurujesz, tym samym nie pozwalasz na aktywację autentycznego procesu z żadną z tych osób. Przestań oszukiwać siebie, zatrzymaj si